ГОЛОВНА / НОВИНИ / Спеціалізований бізнес-форум «Приватна медицина Україні-2017»
Про заборону планових операцій. Роз'яснення медичного адвоката Олени Бабич
Лікарні припиняють проводити планові операції!

Такими заголовками вчора рясніли багато ЗМІ та стрічка фейсбуку.

Вже декілька місяців ми не повертались до теми заборони планових операцій і госпіталізацій і ось знову.

Давайте розберемось чи відповідають ці гасла про заборону операцій в Україні дійсності та що і де саме заборонено проводити з 9 листопада. Для цього звернемось до першоджерела.

Постанова КМУ від 22 липня 2020 р. № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» https://is.gd/efb4pa.

Зокрема, дана Постанова залежно від епідемічної ситуації в регіоні встановлює "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Це рішення розміщується на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України http://covid19.gov.ua.

За вказаним посиланням розміщений Протокол ТЕБ #41 від 06.11.2020 р., яким у всіх регіонах України з 09.11.2020 р. встановлений «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки https://is.gd/C5FBEN.

Які обмеження вводяться з встановленням «помаранчевого» або «червоного» рівня в частині надання медичної допомоги?

Повертаємось до Постанови КМУ # 641: «п. 14. На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки, забороняється:

проведення закладами охорони здоров'я планових заходів з госпіталізації, крім:
- надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;
- надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;
- надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров'я пацієнтам з онкологічними захворюваннями;
- надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;
- проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров'я людей».

На території регіону, в якому установлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки, вводяться такі самі заборони щодо надання медичної допомоги, як і в «помаранчевому».

Отже:
• Жодного слова про заборону планових операцій немає (!), мова йде лише про планові госпіталізації. Тобто як мінімум немає обмежень проведення амбулаторних операцій.
• Частина регіонів вже давно знаходяться у «помаранчевій» зоні, у якій діє заборона планових госпіталізацій.

Підсумовуючи:
з 09.11.2020 р. майже на всій території України введено «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки.
«Помаранчевий» та «червоний» рівні передбачають заборону проведення планових госпіталізацій (окрім випадків згідно з переліком в Постанові КМУ #641), а не заборону операцій.

Текст взято з офіційної сторінки Олени Бабич у Facebook.

ІНШІ НОВИНИ

Якщо у Вас є питання або пропозиції щодо діяльності Асоціації

Асоціація приватних медичних
закладів україни
м. Київ,
проспект Перемоги, 21-А літера "А",
офіс 1

+38 (044) 353-06-63.

info@apmi.com.ua
Меню: