ГОЛОВНА / НОВИНИ / Історії про війну. Європейська медична лабораторія Сінево
Історії про війну. Європейська медична лабораторія Сінево
24 лютого Європейська медична лабораторія Сінево намагалась працювати навіть попри те, що почалася війна і Київ зазнав перших ознак паніки. На робочі місця змогли дістатись близько половини працівників, але пункти працювали й клієнти здавали біоматеріал. Нам потрібно було допрацювати день, щоб максимально виконати замовлення клієнтів, яких ми встигли обслужити.
Зважаючи на те, що ситуація загострилася, з 25 лютого ми припинили роботу по всій країні. І лише з початку березня почали знову відкривати відділення та лабораторії у містах, де обстановка була більш-менш стабільною.
Спочатку ми запускали міста, де у нас є лабораторії — Львів, Дніпро, Чернівці, Одеса, щоб уникнути затримок із логістикою. Далі ми поступово підключали міста, які були поруч і звідки ми могли налагодити безпечну та швидку доставку біоматеріалу.
У деяких містах, наприклад, Харків, через небезпеку ми ще донедавна не могли відновити роботу. У Києві почали працювати лише у травні, оскільки не можемо ризикувати персоналом та клієнтами, враховуючи, що в наших відділеннях збирається велика кількість людей.
На сьогодні ми відновили роботу 280 відділень з 350, що становить понад 80% нашої мережі в Україні.
Розуміючи складність ситуації для населення, перший місяць ми виконували життєво важливі аналізи повністю безкоштовно — доки не закінчилися реагенти. Це загальний аналіз крові, інсулін, глюкоза, холестерин та ін. Сумарно ми зробили 50 тисяч тестів на суму майже 7 млн гривень.
Протягом першого місяця війни компанія Сінево надала допомогу державі та українцям на суму близько 12 млн гривень. На другий день війни лабораторія "Сінево" перерахувала Збройним Силам України 3 млн гривень фінансової допомоги.
Для потреб медичних закладів та фронту ми передали всі залишки з наших складів та відділень по Україні загальною вартість ще 2 млн гривень. Це і обладнання, і реагенти, і засоби індивідуального захисту, і медикаменти — все, що могло знадобитись на фронті, мед. закладам чи волонтерам. Роздавали все, навіть фруктову пастилу. Її у нас було багато, бо ми прогнозували нормальний перебіг бізнесу. Тому ми її перерозподілили і відправляємо у міста, які постраждали від війни, у той же Харків. Ходимо до дитячих лікарень і роздаємо її діткам, також відправляємо нашим військовим на передову.
Офіційні соцмережі компанії та чат-бот "Сінево" ми задіяли для інформування про перебіг подій в Україні та інформаційної підтримки інтернет-військ, щоб привернути увагу світу до війни в Україні. Окрім цього співробітники компанії активно займаються волонтерською діяльністю, організували та координували поставки кількох вантажівок гуманітарної допомоги з-за кордону, які були успішно доставлені українцям на Сході України.
До війни у нас працювало близько 3 тисяч співробітників, більшість з яких жінки. Ми знаємо, що як мінімум 500 з них виїхали разом із сім'ями. Наша материнська компанія Medicover допомогла усім охочим співробітникам облаштуватись у країнах, де працює група Medicover: організували безкоштовне житло, логістику, фінансову допомогу, частину співробітників працевлаштували у локальних офісах "Сінево" та Medicover у Європі. Співробітники "Сінево Україна" без перебільшення суттєво перевершують своїх іноземних колег за багатьма функціями та за низкою компетенцій, тому ми розуміємо, що частина співробітників назад не повернеться.
Якби хтось мене запитав: "Як держава може зараз допомогти бізнесу і людям?", то я б попросив одного — скасувати податки і збори із зарплати людей або зробити їх мінімальними на час війни.
Таким чином держава переклала б піклування про доходи людей під час війни на їх роботодавців, знищила б переваги "зарплат у конвертах", а головне — залишила б шанс компаніям утримати максимальну кількість своїх працівників, уникнувши масового скорочення персоналу. Резерви приватного бізнесу дуже обмежені і вони вже використані, компаніям потрібно вижити зараз для того, щоб продовжити свою роботу в Україні вже після перемоги над московією.
Якщо в компаніях і досі існує дисбаланс доходів і видатків, а шансів на швидке зростання доходів не багато, то залишається тільки один вихід — скорочувати видатки... Скорочувати до такого рівня, щоб наявних доходів компанії вистачило на покриття ВСІХ її витрат, в тому числі і зарплати співробітників, і ще +50% податків і зборів, які компанія сплачує додатково державі, окрім того, що вже перерахувала своїм людям на картки.
Коли податок на прибуток 18%, а додаткові нарахування на зарплату 50% — це чіткий сигнал бізнесу від держави, що для виживання приватних компаній вигідніше скорочувати видатки шляхом скорочення персоналу і потім платити податок на прибуток, ніж працювати взагалі без прибутку "в нуль", але утримувати персонал до останнього і платити йому зарплату.
Я не вважаю, що збільшення безробіття — це те, що потрібно економіці України під час війни. Однак в існуючих умовах приватним компаніям інакше не вижити.

@Николай Скавронский
#Асоціація_приватних_медичних_закладів_України
#приватна_медицина_історії_про_війну
ІНШІ НОВИНИ
ПОКАЗАТИ БІЛЬШЕ

Якщо у Вас є питання або пропозиції щодо діяльності Асоціації

Асоціація приватних медичних
закладів україни
м. Київ,
проспект Перемоги, 21-А літера "А",
офіс 1

+38 (044) 353-06-63

info@apmi.com.ua
Меню: